Şeker ameliyatı için Hollanda’dan Gaziantep’e geldi

0
959

Hollanda’da yaşayan ve 20 yıldır şeker hastalığı ile mücadele eden 66 yaşındaki Emine Gören, Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde gerçekleştirilen metabolik (diyabet) cerrahi ameliyatı ile sağlığına kavuştu.
Dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden, alanında uzman hekim ve sağlık kadrosu ile sadece yurt içinden değil yurtdışından gelen hastalara şifa dağıtan Özel Gaziantep Anka Hastanesi, bu anlamda sağlık turizmine de katkı sağlıyor.
Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde gerçekleştirilen metabolik (diyabet) cerrahi ameliyatı sadece Türkiye’deki şeker hastaları için değil, yurtdışındaki şeker hastaları için de umut oldu. Hollanda’da yaşayan ve 20 yıldır şeker hastalığı ile mücadele eden Emine Gören, Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde metabolik cerrahi ekibinin kontrolünün ardından gerçekleştirilen başarılı ameliyatla sağlığına kavuştu.
4 çocuk annesi Emine Gören’e, 20 yıl önce şeker hastalığı teşhisi konuldu. Şeker değeri, insülin ve ilaç kullanmasına rağmen zaman zaman 450 mg’lere kadar çıkan Gören’in şeker hastalığı nedeniyle ayaklarında kramplar ve uyuşmalar oluşurken, gözlerinde de sıkıntılar baş göstermeye başladı. Son 5 aydır şiddetli öksürük şikayeti de yaşamaya başlayan Gören’in öksürüğünü kesmek için kullandığı zencefil ve bal karışımı da, öksürüğünü geçirmediği gibi şeker değerinin daha da yükselmesine neden oldu. Hastalığından kurtulmak için arayışa giren Gören, Özel Gaziantep Anka Hastanesi’nde yapılan ameliyatla birçok hastanın şeker hastalığında kurtulduğunu öğrendi. Ameliyat olan hastalarla iletişime geçip, onlara sonuçtan memnup olup olmadıklarını soran Gören, ameliyatın ardından hastaların şeker değerlerinin normal seviyelere düştüğünü öğrenince hemen harekete geçti.
Türkiye’ye gelen ve Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne başvuran Emine Gören, hastanenin metabolik cerrahi ekibi tarafından yapılan muayene ve kapsamlı tetkiklerin ardından Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Olcay Arıcı tarafından ameliyata alındı. Bu tür operasyonların Gaziantep’in sağlık turizmine önemli katkılar sağladığı da ifade edildi.
Başarılı geçen operasyonun ardından kendisini iyi hissettiğini söyleyen Emine Gören, “20 yıldır şeker hastalığının pençesindeydim. Hastalık vücudumu ele geçirmişti. Kolesterol ve tansiyon sıkıntım vardı. Şekere bağlı ayaklarımda uyuşmalar oluyor ve görmede sıkıntılar yaşıyordum. Şeker değerim insülin ve ilaç kullanmama rağmen düşmüyordu. Şu ana kadar başvurduğum doktorlar kilo vermem gerektiğini söylüyordu. Ancak yemediğim zaman şekerim düşüyordu. Bir kilo dahi veremedim. 43 yıldır Hollanda’da yaşıyorum. Şeker hastalığından kurtulmak istiyordum. Birçok hastanın şeker ameliyatı ile hastalıktan kurtulduğunu öğrendim ve Özel Gaziantep Anka Hastanesi’ne başvurdum. Başlarda korkuyordum ama korkumun yersiz olduğunu anladım. İyi ki ameliyat olmuşum. Ameliyatın ardından ayaklarımdaki uyuşma kalmadı. Şekerim normal değerlere düştü. İnsülin kullanmayı kestim. Kilo vermeye başladım. Özel Gaziantep Anka Hastanesi doktor ve sağlık çalışanlarına çok teşekkür ederim. Benimle çok iyi ilgilendiler. Buraya gelerek en doğrusunu yaptığımı düşünüyorum” dedi.
Emine Gören’in sağlığına kavuşması onu olduğu kadar ailesini de mutlu etti. Eşinin yıllardır gözlerinin önünde eridiğini dile getiren eşi Mehmet Gören, eşini sağlığına kavuşturan doktorlara teşekkür etti.
Operasyonla ilgili bilgi veren Özel Gaziantep Anka Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Olcay Arıcı, “Şeker hastalığı hayat kalitesini düşüren ve yoğun ilaç kullanımı gerektiren ağır bir hastalık. İlaç ve insülin kullanımının yetersiz kaldığı bu hastalıktan metabolik cerrahi ile kurtulmak mümkün. Yaptığımız ameliyatların ardından sonuçların olumlu olduğunu görünce Türkiye’den olduğu kadar yurtdışından hastalar da hastanemize başvurmaya başladı. Emine Gören de bu hastalarımızdan biri. 20 yıldır Tip 2 şeker hastası olan Gören’in ameliyatı başarılı geçti. İnsülini kestik, şekeri 150 mg’lere düştü ve şekere bağlı rahatsızlıkları ortadan kalktı.107 kilo olan hastamız ameliyattan sonra kilo vermeye başladı bile” diye konuştu
Özel Gaziantep Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Dr. Cengiz Bayram ile Yönetim Kurulu Üyesi Ali ihsan Sofuoğlu ise “Hastane olarak insanlarımızın derdine derman olabilmenin mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz. Dünyanın en büyük sağlık problemlerinden biri Tip 2 diyabettir. Bu hastalığın tedavisinde uyguladığımız metabolik (diyabet) cerrahi yöntemi sayesinde hastalarımızın diyabet ve hastalığa bağlı şikayetlerinden kurtulduğunu öğrenmek bizleri çok memnun ediyor. Tedavi için sadece Türkiye’den değil, yurt dışından Tip 2 şeker hastaları tedavi için hastanemize başvuruyor. Bu da, sağlık turizmine verdiğimiz katkıyı göstermektedir. Özel Gaziantep Anka Hastanesi olarak ülkemizin adını sağlık alanında daha iyi noktalara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here