Sevgililer Günü’nde 3.5 dakikada bir nikah kıyıldı

0
237

Gaziantep’te, Sevgililer Günü’nde evlenmek isteyen 132 çift günler öncesinden Şahinbey Belediyesi Nikâh Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yeni çiftlerin nikâh akdini Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu gerçekleştirdi.
Nikâhlarını 14 Şubat Sevgililer Günü gibi önemli bir tarihte gerçekleştirmek isteyen yüzlerce çift sabahın erken saatlerinden itibaren Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğu önünde sıraya girmeye başladı. Nikâh Memurluğuna başvuru sırasına göre isimleri okunarak çağrılan çiftlere sürpriz yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çiftlerin nikâhlarını kıydı.
EN FAZLA NİKÂH KIYAN BELEDİYE
Günün anlam ve öneminden dolayı bazı çiftlerin nikâhlarını kendisinin kıydığını ifade eden Başkan Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak 2017 yılının en fazla nikâh kıyan belediyesi ve en fazla çocuğun doğduğu ilçesiyiz. Geçtiğimiz yıl 6 bin 890 çiftimizin nikâhını kıyarak açık ara Türkiye birincisi olurken, yine 2017 yılında 21 bin 715 bebeğin dünyaya gelmesiyle Türkiye’de en fazla bebeğin doğduğu ilçe olduk. Bugün 14 Şubat Sevgililer Günü. Aslında her gün Sevgililer Günü, her gün birbirimizi sevmemiz, saymamız, karşılıklı hürmet göstermemiz lazım. Şahinbey Belediyesi olarak bu özel günde 132 çiftimizin nikâhını kıydık. Onlara bir ömür boyu mutluluklar diliyorum” diye konuştu.
ÇİFTLER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ
Nikah için özel bir gün seçtiklerini ifade eden çiftler ise nikahlarını Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun kıymasıyla daha da özelleştiğini söylediler. Böylesi özel bir günde kendilerine destek olduğu için Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür eden çiftler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek yaşanan anı ölümsüzleştirdi. Başkan Tahmazoğlu, nikâh sonrası çiftlere hediye paketi vererek tebrik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here