Seyrantepe Ticaret Merkezi ihalesi 5 Nisan’da

0
247

Şehitkamil Belediyesi tarafından Seyrantepe Mahallesi’nde alışveriş ihtiyacının karşılanması adına yapımına başlanan ticaret merkezi tamamlandı. Seyrantepe Ticaret Merkezi’ndeki dükkanların satışlarının ihale yoluyla yapılacağını kaydeden Başkan Fadıloğlu, “Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan 1 adet pide fırını, 1 adet somun fırını ve 35 adet dükkanın satışı ayrı ayrı yapılacak. İhale yoluyla satışı yapılacak dükkanlarla ilgili son başvuru 4 Nisan Çarşamba günü saat 12:00’a kadar yapılabilecek” dedi.
İmar düzenlemesiyle binaların altına dükkan-işyeri koymayı yasaklayan Şehitkamil Belediyesi, yaptığı ticaret merkezleriyle vatandaşın ihtiyacını karşılayacağı nitelikli alanlar oluşturmayı sürdürüyor. Son örneğini Seyrantepe Mahallesi’nde gerçekleştiren Şehitkamil Belediyesi, yerleşim yoğunluğuna bağlı olarak ortaya çıkan alışveriş ihtiyacının karşılanması adına yapımını başlattığı ticaret merkezini tamamladı. Tamamlanan ticaret merkezini inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ticaret merkezini biran önce mahalle sakinlerinin hizmetine sunma amacında olduklarını dile getirdi.
Tamamlanan ticaret merkezinden dükkan sahibi olmak isteyenlere son başvurunun 4 Nisan Çarşamba günü saat 12.00’a kadar yapılabileceğini duyuran Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, ihalenin 5 Nisan Perşembe günü saat 09:30 ile 16:30 saatleri arasında yapılacağını söyledi. Başvuruların Şehitkamil Belediyesi İhale Servisi’ne yapılması gerektiğini belirten Başkan Rıdvan Fadıloğlu, yapılacak ihalenin hayırlara vesile olmasını temenni etti.
VATANDAŞIN İHTİYACINI KARŞILAMAK BELEDİYENİN ASLİ GÖREVİDİR
Amaçlarının vatandaşın talebini karşılamak olduğuna vurgu yapan Başkan Rıdvan Fadıloğlu, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:
“Seyrantepe’de bildiği üzere özellikle Karşıyaka kentsek dönüşümde konutlarını kamulaştırdığımız vatandaşlarımıza TOKİ ile işbirliği çerçevesinde 1800’e yakın daire yaptık ve vatandaşlarımız yaklaşık 2 yıldır burada ikamet ediyor. Fakat Seyrantepe Mahallemiz hızla gelişen ve büyüyen bir mahallemiz olduğu için mevcut alışveriş yerleri buranın ihtiyacını karşılayamaz duruma geldi. Bu bölgede yaşayan insanlarımızın fırın, berber, market, kasap, kırtasiye ve daha birçok konuda ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaçları karşılamak adına vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda burada 3 katlı bir ticari ünite merkezi inşa ettik. En alt katta 1 fırın, 1kahvehane, 1 kasap, 1 market hizmet edebilecek. Ara katta ise değişik ebatlarda dükkanlar satışa sunuyoruz. 4 Nisan son başvuru tarihi, 5 Nisan günü ise buranın ihalesi gerçekleştirilecek. Bu ihalede asıl amacımız; vatandaşlarımızın burada ihtiyaçlarını gidermek, belediyemizin de harcamış olduğu paraları tekrardan bütçesine kazandırmak. Bizim burada özel sektörle herhangi bir rekabetimiz yoktur. Bu bölge geçmiş dönemde TOKİ tarafından planlandığı için şahsa ait mülk ve ticari üniteler yoktur. Fakat vatandaşın ihtiyacını karşılamak belediyenin asli görevidir. Bu planlama neticesinde burayı en kısa sürede milletimizin hizmetine sunmuş olacağız. Şu anda inşaat aşaması bitti. Satışlar gerçekleştirildikten sonra milletimiz, buradan en iyi şekilde hizmetini almaya başlayacak. Şimdiden bu tesisimizin hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here