Sigorta acenteliği sektöründe yeni dönem

0
243

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde, sigorta acenteliği sektöründe yeni bir dönem başladı. Bölgedeki Ticaret ve Sanayi Odaları bünyesinde bulunan “Sigorta Acenteleri Meslek Komiteleri”nden oluşan platform, ilk toplantısını Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Mardin, Kilis, Adıyaman ve Şırnak illeri temsilcilerinden oluşan platform sektördeki sorunların tespiti ve çözümü konusunda çalışmalarda bulunacak.
Şanlıurfa’da gerçekleştirilen ilk toplantıya Gaziantep Ticaret Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) Üyesi M. Sami Akay ile Sigorta Acenteleri Meslek Komitesi Meclis Üyesi Mustafa Aydınçelebi, komite üyeleri Niyazi Albayram, Atilla Büyükbeşe, Hasan Ali Gözükara ile Ticaret Sanayi Müdürü Mustafa Aslan katıldı.
AKAY: “PLATFORM BİRLİK VE BERABERLİĞİ GÜÇLENDİRECEK”
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde yapılan toplantıyı değerlendiren GTO Yönetim Kurulu ve SAİK İcra Komitesi Üyesi M. Sami AKAY, platformun ilk toplantısının hayli verimli geçtiğini, toplantıda bölgedeki sigorta acentelerinin sorunlarının görüşüldüğünü söyledi.
Sigorta Acenteleri Platformunun bir ilk olduğuna ve platform sayesinde bölgede sektör temsilcileri arasında birlik ve beraberliğin daha da güçleneceğine dikkat çeken Akay, “Bu platform bölgesel olup her dönem ayrı bir ilde olmak üzere dört ayda bir toplanacak. Platformun başkanlığını toplantının yapıldığı ilin Odası yapacak. Şanlıurfa’da gerçekleştirilen toplantıda Sigorta Acenteleri Meslek Komiteleri yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdiler.” dedi.
Sigorta acentelerinin sigortacılık sektörünün olmazsa olmazlarından olduğunu ve birçok sorunları bulunduğunu belirten GTO Yönetim Kurulu ve SAİK İcra Komitesi Üyesi Akay, “Toplantılarda Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki sigorta acentelerinin sorunları ve çözüm önerileri görüşüldü. Bölge sigorta acenteleri adına yararlı geçen toplantı aynı zamanda birlik ve beraberliğin daha da pekişmesi açısından yararlı oldu. Yine sigorta sektöründeki sorunları tespit etmek, bu sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler üretmek, çözümlenemeyen sorunların yerel ve ulusal platformlara taşınması konusunda platform önemli bir boşluğu dolduracak. Platform Türkiye’de bir ilk olacak ve örnek teşkil edecek.” şeklinde konuştu.
PLATFORMUN İKİNCİ TOPLANTISINA GTO EV SAHİPLİĞİ YAPACAK.
Güneydoğu Sigorta Acenteleri Meslek Komiteleri Platformunun ilk toplantısında ikinci toplantının Mayıs ayı içerisinde Gaziantep Ticaret Odası ev sahipliğinde gerçekleştirilmesi kararı alındı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here