Sinsi ölüme karşı Şahinbey Belediyesi’nden önlem

0
318

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi, her yıl yüzlerce insanın ölümüne neden olan karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek amacıyla  ilçede 31 bin 150 dedektör dağıttı.   Sessiz ölüm olarak da bilinen karbonmonoksit zehirlenmelerinin önüne geçmek isteyen Şahinbey Belediyesi, bünyesinde bulunan sosyal tesislerinde gaz detektörünü ücretsiz dağıtacak.   31 BİN 150 KARBONMONOKSİT UYARI CİHAZI DAĞITTIK

Karbonmonoksit detektörü dağıtımının yapıldığı sosyal tesisleri ziyaret eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, her yıl yüzlerce kişinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiğini hatırlatarak, “Şahinbey Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda vatandaşlarımızın sobadan zehirlenmemeleri için mahallerimizde bilgilendirme toplantılarının yanı sıra vatandaşlarımıza karbonmonoksit uyarı cihazı dağıtıyoruz. Şu ana kadar 31 bin 150 karbonmonoksit uyarı cihazı dağıttık. Buradaki amacımız vatandaşlarımızın soba zehirlenmelerine karşı tedbirli olması ve bu uyarı cihazıyla soba zehirlenmelerinden kurtulmasıdır. Soba zehirlenmeleri nedeniyle çok can kaybettik. Yenileri de olsun istemiyoruz. Bu nedenle karbon monoksit uyarı cihazı dağıtıyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

Dağıtılan detektörleri alan vatandaşlar yıllardır sobalı evlerde oturduklarını belirterek, “Akşamları soba zehirlenmesi olur diye korkarak uyuyoruz. Şahinbey Belediyemiz bize ücretsiz olarak uyarı cihazı verdi. Artık bizde gönül rahatlığı ile uyuyabileceğiz. Bizleri düşündüğü için Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here