Spor yaparak 75 yaşında diyabet hastalığını yendi

0
958

Gaziantep’te, Şahinbey Belediyesi’ne bağlı Binevler Sosyal Tesis ’inde spor yapan 75 yaşındaki İbrahim Şeref, 2 yıl içerisinde diyabet hastalığını yendiğini ifade etti.
Şahinbey Belediyesi sosyal tesislerinde sunduğu imkanlarla vatandaşın birçok ihtiyacına cevap vermeye devam ediyor. Binevler Sosyal Tesisi ’ne gelerek spor yapan 75 yaşındaki İbrahim Şeref, adeta gençlere taş çıkartıyor.
DÜNYADA YAN ETKİSİ OLMAYAN TEK İLAÇ SPORDUR
75 yaşındaki İbrahim Şeref, Binevler Sosyal Tesis ‘inde spor yapmaya başladığı günden bu yana diyabet ve tansiyon hastalıklarında kurtulduğunu belirterek “Ben sporun faydalarına inanan bir insanım ve iki yıldır Şahinbey Belediyesi’nin spor salonunda spor yapıyorum. Ben diyabet hastasıydım ve insülin kullanıyordum. Ancak Binevler Sosyal Tesisi ‘nde spor yapmaya başladıktan sonra insülin kullanmayı bıraktım. Tansiyon rahatsızlığım vardı o da düzeldi ve tüm bunların üzerine şu veciz sözü söylemek istiyorum. Dünyada yan etkisi olmayan tek ilaç spordur. 7’den 70’e herkesi Şahinbey Belediyesi’nin sosyal tesislerine davet ediyorum. Ayrıca bu tesisleri bizlere kazandıran başta Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
ÇOK İYİ DOSTLUKLAR KAZANDIM
Binevler Sosyal Tesisi ‘nde sağlığının yanı sıra çok iyi dostluklarda kazandığını belirten İbrahim Şeref, şöyle devam etti; “Salona gelen 7’den 70’e herkesle aramızda bir samimiyet oluşuyor. Onlarla ve buradaki hocalarımızla bir aile gibiyiz. Bu da bizim ayrıca sosyal ortamımızı geliştiriyor” dedi.
GENÇLER TAKDİR EDİYOR
İbrahim Şeref, gençlerin kendisini azminden dolayı takdir ettiğini belirterek, “Gençler beni spor yaparken gördüğünde takdir ediyorlar. Gençlerin bu yaklaşımı beni neşelendirip daha da hırslandırıyor. Buranın artısı çok eksisi hiç yok” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here