Şubat ayının branşı bilek güreşi

0
331

Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı sağladığı ‘Şampiyon Sporcular Öğrencilerle Buluşuyor’ projesi, Şubat ayının branşı bilek güreşi ile devam ediyor.
Her ay bir spor dalı ile ilişkilendirerek tanıtımlarını yapmak ve öğrencileri spora yönlendirmek amacıyla Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ‘Şampiyon Sporcular Öğrencilerle Buluşuyor’ projesi devam ediyor. Bu kapsamda Şubat ayının branşı olan Bilek Güreşi’nin şampiyonları 3 Avrupa, 2 dünya 4’üncüsü Ahmet Bozdemir, 4 dünya, 5 Avrupa şampiyonu Zeynep Yılmaz, 3 dünya, 4 Avrupa şampiyonu Mehmet Kaya ve Avrupa 5’incileri Bekir Bozkurt, Barış Yetimoğlu Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle buluştu. Okul bahçesinde kurulan stant da yapılan gösteri müsabakaları öğrencilerden yoğun ilgi görürken, müsabakalarda branşı tanıtan bilgileri ise Bilek Güreşi İl Temsilcisi Yakup Cin verdi. Müsabakaların ardından ise panel düzenlendi. Panelde konuşmacı olarak katılan şampiyon sporcular öğrencilerin sorularını yanıtlayarak Bilek Güreşi hakkında bilgiler verdi.
PAZAR GÜNÜ SANKOPARK AVM’DE
Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkı sağladığı ‘Şampiyon Sporcular Öğrencilerle Buluşuyor’ projesine bir katkı da Sanko Park AVM’den geldi. Bu kapsamda 25 Şubat 2018 Pazar Günü saat 14.00-16.00 arası Sanko Park AVM içerisinde Bilek Güreşi’nin tanıtımı yapılacak.
TALAT ÖZKARSLI SERGİSİ AÇILDI
Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hüseyin Özbey, Gaziantep’in yetiştirdiği efsane futbolcularından Talat Özkarslı’ya vefa örneği gösterdi. Koçero Talat’ın futbolculuk dönemine ait fotoğraflarından oluşan bir sergi düzenledi. Serginin açılışını ise Gaziantep Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı İbrahim Necip Kafadar, Şahinbey İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ayhan Sarı ve TÜFAD Başkanı İsmet Savcılıoğlu gerçekleştirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here