Taşdoğan: Kürt-Türk kardeşliğini kimse bozamaz

0
873

MHP Gaziantep İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. Muhittin Taşdoğan, Afrin’deki terör odaklarına yönelik olarak gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu’nun Türk milletinin bekası için hayati önem taşıdığını belirterek, “Terör sevicilere rağmen Kürt Türk kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi.
MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, partisinin Kürt düşmanı olarak gösterilmesine çok sert tepki gösterdi.
Taşdoğan, parti binasında Kürt kökenli başkanlarıyla birlikte basın toplantısı düzenledi. Taşdoğan, son günlerde gündeme gelen ‘yerli ve milli ittifak’a Kürt kökenli vatandaşların oy vermeyeceği konusundaki iddiaları sert bir dille yalanladı.
KÜRTLER MHP’DE YÖNETİMDE YER ALIYOR
Taşdoğan, şunları söyledi:
“Bugünki basın toplantımızı Kürt kökenli ilçe başkanlarımla birlikte yapacağım. Son günlerde ‘yerli ve milli ittifak’a Kürt kökenli vatandaşların oy veremeyeceği iddiaları ortaya atılmıştır. Partimizi Kürt düşmanı olarak göstermeye çalışanlara başbuğ Alparslan Türkeş’in sözlerini bir kez daha hatırlatmakta fayda görüyorum. Başbuğ, ‘Biz ne kadar Türksek, onlar da o kadar Türk’tür, onlar ne kadar Kürtse biz de o kadar Kürdüz. Kız alıp kız vermişiz, etle tırnak gibiyiz. Kürtler bizim öz kardeşimizdir’ diyerek Kürt kökenli kardeşlerimize verdiğimiz önemi sonuna kadar vurgulamıştır. MHP’de insanlarımızı etnik kökene göre değil, vatan sevdasına göre kıymetlendiririz. Kürt kökenli kardelerimiz değil, MHP’ye oy vermek her türlü görevi de almışlardır. Bu terör sevicilere rağmen Kürt- Türk kardeşliğini bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.”
“TÜRK ASKERİ DESTAN YAZIYOR”
Afrin’deki terör odaklarına yönelik olarak gerçekleştirilen Zeytin Dalı Operasyonu’nun Türk milletnin bekası için hayati önem taşıdığını belirten Taşdoğan, “TSK birlikleri sınırı geçti. Türk savaş uçaklarının başlattığı bombardımanın ardından ÖSO güçleri de Afrin’e doğru yol aldı. Bugün ise operasyonun 6. günündeyiz. Sizlerinde bildiği gibi bölge abluka altında öldürülen teröristlerin yanı sıra, ele geçirilen teröristlerde sorgulanıyor. Son aldığımız bi habere göre ise Resulayn’daki bir binanın çatısına asılan terör örgütü YPG’nin paçavrası, ekiplerin operasyonuyla indirilirken, yerine Türk Bayrakları asıldı. İhtiyaç olması durumunda Liderimizin emrinde Kerkük için hazır olan 6317 kişi Gaziantep’ten, bu bölgeye gitmeye de her zaman hazırdır. Şerefli Türk Ordusuna destek olmak için gereken herşeyi yapmaya sonuna kadar hazırız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here