Teknoloji Buluşmaları’nın 57’nci durağı Gaziantep

0
292

Gaziantep önemli bir konferansa ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Teknoloji buluşmalarının 57’ncisi Gaziantep’te gerçekleştirilecek.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türk Ekonomi Bankası iş ortaklığı ve Turkcell ana sponsorluğunda; Gaziantep Ticaret Odası (GTO), Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) ev sahipliğinde organize edilen Türkiye Teknoloji Buluşmaları, 22 Şubat Perşembe günü saat 09.30’da Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.
Türkiye Teknoloji Buluşmaları’nın bu yılki ana konusu “Dijitalleşme ve e-ticaret” olarak belirlenirken, konusunda uzman konuşmacılar konferansta dijitalleşme ile değişen ihtiyaçlar ve bunlara yönelik çözümlerle ilgili deneyimlerini paylaşacak.
GTO BAŞKANI HIDIROĞLU “DİJİTALLEŞME İLE REKABET ARTIYOR”
Dijital bir devrim yaşanan günümüzde ülkemizin dijitalleşmesinde en önemli gücün KOBİ’ler olduğunu belirten Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, “Tam anlamıyla dijital bir devrim yaşadığımız günümüz dünyasında artık herkes dijital teknoloji ile iç içe yaşıyor ve dijital unsurları oldukça etkin kullanıyor. Dijitalleşme ile birlikte rekabet artıyor, fiyatlar şeffaflaşıyor, güç müşterinin eline geçiyor ve çevrimiçi itibar önem kazanıyor. Bu durum KOBİ’leri dijitalleşme ile yaşanan hızlı dönüşüme ayak uydurmak ve dijital dönüşüm sürecine girmek zorunda bırakıyor” dedi.
GTO Yönetim Kurulu Başkanı Hıdıroğlu, Türkiye’nin önünü açan sektör temsilcilerinin katılacağı konferansın KOBİ’lerin dijitalleşme süreçleri açısından önemli olduğunu vurgulayarak, “KOBİ’lerin dijitalleşme sürecini ne kadar hızlı tamamlarsak ülkemizin dijitalleşmesine o kadar hızlı katkı sağlamış oluruz. KOBİ’lerin dijital hâle gelmesi aynı zamanda onların uluslararası alanda rekabet gücünü ortaya çıkarmamız açısından da büyük önem taşıyor” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here