Testereli hırsızlar yakalandı

0
250

Gaziantep’te polis ekipleri tarafından hırsızlık olaylarına ilişkin düzenlenen operasyonlarda 4 şüpheli yakalandı. Polis, kablo hırsızlığında kullanılan demir testereye de el koydu.
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentteki hırsızlık olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışma başlattı. Ekipler, 75’nci Yıl Mahallesindeki bir okulda meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yapılan araştırma ve kamera görüntülerinden şüphelinin T.T. olduğunu belirledi. Ekipler, şüpheliyi gözaltına alırken, okulda çaldığı mini ses sistmine el konuldu. Şüpheli T.T.’nin daha önce yapılan 2 hırsızlık olayından da arandığı tespit edildi. Hakkında yapılan yasal işlemler sonrası adli makamlara sevk edilen T.T., tutuklanmasına müteakip cezaevine teslim edildi.
Ayrıca Esentepe Mahallesinde meydana gelen kablo hırsızlığı ile ilgili yapılan araştırma sonucu C.K. ve İ.S isimli şüpheliler de kablo kesmekte kullandığı suç aleti demir testere ile birlikte gözaltına alındı. Şüphelillerin çaldığı kabloları sattığı M.P. de iş yerinde pompalı tüfek ve 3 dolu kartuş ile birlikte yakalanarak gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan şüpheliler işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here