Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Gaziantep rüzgarı

0
452

Turizm sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı, partner il Nevşehir ve partner ülke Ukrayna ile 7 Aralık Perşembe günü açıldı.  İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ ve TÜRSAB ortaklığında düzenlenen Dünya ve ülke turizminin İzmir’de bir araya geldiği 11.Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yerini aldı.  
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaooğlu, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, konuk ülke Ukrayna’nın Kalkınma ve Ticaret Bakanlığı yetkilisi Taras Krykun, sektörün önemli temsilcileri ile katılımcıları, doğa güzelliğiyle ünlü birçok ülke ve ilin katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde açılış konuşması, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş tarafından yapıldı.  
Gaziantep standında, bakırdan sedefe, kutnudan yemeniye yöresel el sanatlarının yanında, Gaziantep’in vazgeçilmez lezzetlerinden tescilli Antep Baklavası, Antepfıstığı, kuruluklar, baharatlar, salça ve daha birçok ürün yer aldı. İkramların yapıldığı Gaziantep standı katılımcılardan yoğun ilgi gördü.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here