Turizm için güç birliği şart

0
352

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’e Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin’in yerli ve yabancı turistler için paket turlarla ziyarete özendirilmesi için özel projelere gayretlere ihtiyaç olduğunu söyledi.
Daha önce Adıyaman Valiliği görevinde bulunan Abdullah Erin’in Mardin doğumlu, bölgeyi iyi bildiğine dikkat çeken Kıymaz, Vali Erin’e bu üç ilin duble yollarla da yakınlaştığını belitti.
Beraberinde GAP Gazeteciler Birliği Genel başkan vekili Hamit Özpolat’la gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin “Bölgemizde kararlılıkla sürdürülen terörle mücadelede iyi bir noktadayız Şanlı Urfa’mız vatansever, ülkesine devletine bağlı teröre geçit vermedi ve güvenli bir il. Şanlıurfa’mız yapılan yatırımlarla bölgemizin cazibe merkezlerinden biri haline geldi. Kıymaz başkanımızın belirttiği gibi Şanlıurfa-Mardin-Adıyaman illerimiz turizm operatörleri içinde cazip bu hususta çalışma yapıp Şanlıurfa Mardin veya Adıyaman illerine gelen turistler birer ikişer gün bu illerde kalmalarını sağlarsak bölgemizdeki ekonomik sirkülasyon artış gösterir. Turizm dünyada önemli bir sektör, bölgemizi canlandıracak böyle bir çalışma için turizmciler basınımız ve kamu idarecileri olarak koordinasyon içerisinde çalışacağız. Bu alanda başarı için güç birliği şart, bölgesel kalkınma için bu birliktelik zorunlu. Bölgemizin önemli bir meslek örgütü olan GAP Gazeteciler Birliği heyetini ağırlamaktan mutlu oldum çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here