Turizmin gelişimi için doğru stratejilere ihtiyaç var

0
221

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Doğu Akdeniz turizminin gelişimi için doğru stratejilere ihtiyaç olduğunu söyledi.
İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, Kalkınma Bakanlığının desteği, AKİB, Mersin Ekonomi Platformu, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığı ve NTV&Özgencil iş birliğiyle Hilton SA’da düzenlenen Akdeniz Ekonomi Forumu’nda “Destinasyon: Doğu Akdeniz” oturumunda konuşmacı olarak katıldı.
Turizm gelirlerinin artırılmasına yönelik yapılması gereken çalışmaları anlatan Akyılmaz, kentlerin turizm yönlerini tanıtıcı fotoğrafların sosyal mecralarda daha fazla paylaşılması halinde turizm gelirlerinin daha çok artacağını ifade etti. Bölgedeki Kalkınma Ajanslarının varlığına dikkat çeken Akyılmaz, ‘‘Bölgemizde 3 Kalkınma Ajansı bulunmakta. Ajanslarımız bölge kalkınma planlarında turizme öncelik veriyor. Doğu Akdeniz turizminin gelişimi için de doğru stratejilere ihtiyaç var. Kalkınma ajansları olarak bizler, bu stratejileri belirleyip bölge turizminin canlandırılması ve turizmde bölgelerimizin iyi yerlere gelmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Dünyada artık şehirlerin yarıştığını, şehirlerin iyi tanıtılması gerektiğini vurgulayan Akyılmaz, kentlerde hijyene ve estetiğe önem vermek gerektiğini, konaklama, yiyecek ve içecek işletmelerinin nitelik ve niceliğini artırarak tanıtım çalışmalarını doğru araçlarla gerçekleştirmek gerektiğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here