Türkiye Hokey Federasyonu, Mehmetçiğe destek için sınırda

0
223

Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurulu, Sadık Karakan başkanlığında Kilis’te toplanarak, Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na destek verdi.
Türkiye’nin dört bir yanından Gaziantep’e gelen yönetim kurulu üyeleri, buradan Kilis’e hareket ederek bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na destek, görev yapan asker ve güvenlik güçlerine moral vermek için bölgeye gelen federasyon yetkilileri, 5. Zırhlı Tugay Komutanlığını da ziyaret etti. Yöneticiler, Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Ekiyor’a, federasyon olarak her zaman göreve hazır olduklarını ve istenmesi halinde gönüllü olarak silah altına girmek istediklerini ifade etti.
Kilis’te düzenlenen yönetim kurulu toplantısının ardından Öncüpınar Sınır Kapısına giden Türkiye Hokey Federasyonu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri burada görev yapan Mehmetçiklerle de görüşerek moral verdi.
Geçtiğimiz günlerde Avrupa Şampiyonu olan Gaziantep Polis Gücü Spor Başkanı Mehmet Kaplan’ın da katıldığı ziyaretlerde bir değerlendirme yapan Türkiye Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, “Burada yönetim kurulu toplantısını yaptık. Daha sonra sınırdaki üs bölgesine gittik, sonra da kurban kestik. Hem şehitlerimizin aziz hatırasına hem de cephede görev yapan askerlerimize dualar ettik” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here