Türkiye’nin nikah rekortmeni Şahinbey

0
261

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey Belediyesi Evlendirme Memurluğunun 2017 yılında 6 bin 890 çiftin nikahının kıyarak Türkiye’de en fazla nikah kıyan belediye olduğunu söyledi.
Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi olan Şahinbey’de geçtiğimiz yıl 6 bin 890 nikah kıyıldı. Nikah kıyılan en yoğunun günün ‘07.07.2017’ tarihi olduğu Şahinbey Evlendirme Memurluğu, Türkiye’nin en çok nikah kıyılan memurluğu oldu.
“NİKAH KIYIMINDA BİRİNCİYİZ”
Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sadece Şahinbey bölgesindeki vatandaşların değil, yabancı vatandaşların da nikahlarını kıydıklarını kaydederek, “2017 yılı içerisinde kıydığımız nikah sayısı 6 bin 890. Bu çok ciddi bir rakam. Sadece Şahinbeyli çiftlerimizin değil, aynı zamanda yurt dışından gelip Türk vatandaşlarıyla evlenenlerin de nikahlarını kıydık. Göreve geldiğimiz bu güne kadar 65 değişik ülke vatandaşının Türk vatandaşlarıyla olan nikahını kıydık. Böylece sadece Şahinbey, Gaziantep olarak değil, bir nevi uluslararası da çalışmış oluyoruz. Birkaç gün içerisinde net belli olacak ama şuanki duruma göre Türkiye’de en fazla nikah kıyan belediyeyiz ve en fazla çocuk olan bir ilçenin belediyesiyiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here