Üniversite personeline kalite eğitimi

0
404

Gaziantep Üniversitesi kalite çalışmaları kapsamında birimlerin kalite temsilcilerinden belirlenen 25 kişiye 5 gün süreyle eğitim verildi.  
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) kalite çalışmaları kapsamında birimlerin kalite temsilcilerinden belirlenen 25 kişiye TSE Eğitimcisi Mustafa Ekin tarafından TS EN ISO 9001:2015 Temel Eğitimi, Dokümantasyon Eğitimi, İç Tetkik Eğitimi ve Risk Tabanlı Kalite Yönetim sistemi eğitimi verildi.
GAÜN Eğitim Fakültesi’nde 5 gün boyunca verilen, Kalite Güvence Birimi tarafından koordine edilen eğitim kapsamında; TSE tarafından sertifikaları verilecek ve eğitim sonucunda pilot bölümler belirlenerek uygulamalar hızlandırılacak. Bu eğitim ile Gaziantep Üniversitesi’nin belgelendirme çalışmaları hızlandırılmış ve personel farkındalığının artırılmasının hedeflendiği belirtildi.   
BU ÇALIŞMA YARINLARIMIZA MİRASTIR
TSE Eğitimcisi Mustafa Ekin, yapılan faaliyetler sonucu Gaziantep Üniversitesi’nin fiziki yapısı, eğitim öğretim faaliyetlerini gerçekleştirecek akademik ve idari kadrosunun mevcut olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yapılması gereken TS EN ISO 9001:2015 standardına göre faaliyetlerimizin sistematik düzenlemesi yapılarak, Kalite Yönetim Sistemleri’nin işletilmesi sağlanarak ülkemizin 2023-2075 hedeflerine üniversitemiz olarak üzerimize düşen faaliyetleri yapmaktır. Bu çalışma ülkemize, milletimize, bölgemize, üniversitemize, öğrencilerimize ve kendimize yapacağımız en büyük hizmet olup, arkamızda yarınlarımıza bırakacağımız bir mirastır.”   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here