Ünsal Ören’den örnek davranış

0
481

Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları, Dünya Engelliler günü nedeniyle Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şubesi Engelsiz İstihdam Merkezi’ni ziyaret ederek tekerlekli sandalye yardımında bulundu.   
Özel Ünsal Ören Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Ören, kurum müdürleri ile çok sayıda öğrencinin katıldığı ziyarette Türkiye Sakatlar Derneği Gaziantep Şube Başkanı Hulusi Kalender, Engelsiz İstihdam Merkezi ve sportif faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi.
İŞ-KUR İl Müdürlüğü ile ortak olarak yaptıkları çalışmaları da anlatan Kalender, “Amacımız engelli vatandaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürebilmeleri, üretken, bağımsız, öz güvenleri tam, aile ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bireyler haline getirilmesidir” dedi.
Ünsal Ören ise engelsiz yaşam adına yapılan projeleri takdirle karşıladıklarını söyledi. “Eğitim kurumları olarak kurulduğumuz günden bu yana başta engelli vatandaşlarımız olmak üzere dezavantajlı bütün toplum kesimleriyle gerek eğitim gerekse de yaşamın diğer alanlarında dayanışma içinde olmaya büyük özen gösteriyoruz ” diyen Ören, bu anlamdaki desteklerini sürdüreceklerini belirtti.  
Konuşmaların ardından ihtiyaç sahibi bir vatandaşa tekerlekli sandalyesi teslim edilirken, öğrenciler Engelsiz İstihdam Merkezi’nde bulunan Engelsiz Atölyeleri gezip kursiyerlerin ürettikleri ürünleri inceledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here