UR-GE projelerinde eğitimler başladı

0
315

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından, Ekonomi Bakanlığı’nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (URGE) tebliği kapsamında yürütülen; plastik, iplik ve şekerli ürünler projelerinde yer alan firmalara yönelik eğitim faaliyetleri gerçekleştirildi.  
GSO Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde (GSO-MEM) dört gün boyunca her proje için ayrı ayrı gerçekleştirilen eğitimlerde, Şekerli Ürünler İhracat Takımı projesinde yer alan katılımcılara sunumlar eşliğinde dış ticarette dikkat edilmesi gereken hususlar ve kambiyo işlemleri anlatıldı.
Gaziantep İplik Sektöründe İhracat Atılımı Projesi kapsamında, Temel Dış Ticaret Mevzuatı ve Gaplast Gaziantep Plastik Kümesi Projesinde yer alan firmalara ise pazar araştırma ve hedef pazara giriş stratejilerinin belirlenmesi konularında bilgiler verildi.
Plastik, iplik ve şekerli ürünler sektöründe faaliyet gösteren toplam 60 firmaya yönelik düzenlenen eğitimler, GSO tarafından 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi konulu tebliğ uyarınca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle yürütülüyor.
Proje kapsamında firmalar; GSO tarafından organize edilen eğitimler, danışmanlık faaliyetleri, yurtdışı fuar ziyaretleri, sektörel ticaret heyetleri ve ülkemize getirilecek alım heyetleri organizasyonlarından faydalanmaya hak kazanıyor. GSO’nun proje kapsamında gerçekleştirdiği bu faaliyetlerin maliyetinin yüzde 75’i Ekonomi Bakanlığı tarafından destekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here