Vali Yerlikaya ile Başkan Şahin, muhtarlar ve halkla buluştu

0
416

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nurdağı İlçesi’nde vatandaşlarla buluşup çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. 
Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya’ya Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Nurdağı Kaymakamı Lokman Düzgün, Nurdağı Belediye Başkanı Mehmet Yıldırı ve daire amirleri eşlik etti. Vali Yerlikaya, belediye çay bahçesinde vatandaşların taleplerini, dileklerini, şikayetlerini ve beklentilerini dinledi.
Karşılıklı sohbet niteliğinde geçen buluşmanın ardında Vali Yerlikaya ve Başkan Şahin, Belediye Kullar Kültür Merkezi’nde 46 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.
Vali Yerlikaya “Örfümüzde, âdetimizde, inancımızda halka hizmet Hakk’a hizmet olarak yer almıştır. Bu anlayış içindeki bir kültür ve köklerden geliyoruz. Bunun için hamd ediyoruz. Mevki ve makamlar hizmet etme fırsatı veren yerlerdir. Bu şuur ve anlayışla halkımıza hizmet vermeye gayret ediyoruz. Her ay bir ilçemizde muhtarlarımızla bir araya geliyor, hasbihal ediyor, mahalle sakinlerinizin hizmet taleplerini, şikâyet ve önerilerini sizlerden dinleyerek saygı ve hoşgörü içinde eksiklerimizin tespitini yaparak birlikte çözümler üretiyoruz. Hamdolsun geldiğimiz nokta memnuniyet vericidir. Daha da iyi bir noktaya geleceğinden hiçbir şüphemiz yoktur. Başta eğitim, sağlık, sosyal, ulaşım, alt ve üst yapı çalışmalarında üzerimize aldığımız ya da bize tevdi edilen bu hizmet etme yükümlülüklerimizin ağırlığının farkında olarak Belediyelerimiz ve siz muhtarlarımız ile birlikte uyum içiresinde önemli çalışmalar yapılıyor. Bu elde ettiğimiz neticilerde sizlerle yaptığımız bu toplantıların çok büyük katkıları var. Bu toplantılara devam edeceğiz. En iyi hizmeti hak eden vatandaşımıza bu hizmeti en güzel şekilde sunabilme gayretinden vazgeçmeyeceğiz. Hizmet makamında olan bütün kamu görevlilerine verdiğiniz destek, özellikle asayiş, uyuşturucu, suç ve suçlularla mücadelemizde bizlere yardımcı olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. 
Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin muhtarlara hitaben yaptığı değerlendirmede, Nurdağı ilçesinde eksikliği hissedilen hizmetlerin tamamlanması için Büyükşehir Belediyesi olarak 46 mahallenin hepsinin ihtiyaç ve taleplerini değerlendirmeye çalıştıklarını belirterek, toplantıda dile getirilen hususların en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.
Muhtarların beklentilerini dinleyen Vali, ardından Sakçagözü Mahallesi’nde bulunan 15 Temmuz şehidi Şirin Diril’in ailesini ziyaret etti. Vali Yerlikaya, Hz. Ukkaşe Türbesi ve çevresinde yapılan çalışmaları da inceledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here