Vali Yerlikaya, Nizip’te muhtarlarla buluştu

0
238

Gaziantep’te her ay bir ilçede düzenlenen “Muhtarlar Buluşması” bu kez Nizip’te gerçekleştirildi. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Nizip ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.
Nizip Belediyesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya; Vali Ali Yerlikaya’nın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kaymakam Kemal Şahin, Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Uysal ile kurum müdürleri ve muhtarlar katıldı.
Muhtarların şikâyet, öneri ve taleplerini dile getirdikleri toplantıda Vali Yerlikaya, kurumlar tarafından gerçekleştirilen hizmetlerde kaydedilen gelişmelerin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, vatandaşları adına muhtarlar tarafından sunulan katkılara teşekkür etti.
Gaziantep’e bağlı tüm ilçelerdeki muhtarlarla aylık olarak toplantı yaptıklarını ifade eden Vali Yerlikaya, “Nizip’te ikinci kez muhtarlarla bir araya geleme mutluluğunu yaşıyoruz. Her geçen gün her yapılan toplantılarımız bir önceki toplantılarımızdan daha verimli oluyor. Bu toplantı kapsamında hem birbirimizi daha anlıyor ve daha iyi tanıyoruz, hem de hizmet sunan tüm birim amirlerimizle birlikte muhtarlarımızın huzuruna gelerek onların sorunlarına yerinde çözüm buluyoruz. Yapılması gerekenleri not alıp yapılması konusunda ilgili birimlere yerinde talimat vererek muhtarlarımızın mahallelerindeki sorunlarına anında karşılık verip isteklerini yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE ÖNEM TAŞIYOR
Vali Yerlikaya, ülkemiz ve ilimiz genelinde uyuşturucu madde bağımlılığının önlenmesi konusunda kararlı ve geniş çaplı bir mücadele çalışması verildiğini, bu yolla gençliğimizin zehirlenmesine neden olan herkesle mücadele edileceğini vurgulayarak, “Sizler mahallelerinizde devletimizin gözü kulağısınız. Mahalle halkının her türlü zararlı alışkanlıklara karşı korunmasında, asayiş ve huzurun muhafazasında sizlere büyük görevler düşüyor. Nizip ilçemizde memnuniyetle ifade ettiğimiz huzur ve güvenliğin tesisinde gösterdiğiniz destek ve işbirliği için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Nizip Belediye Başkanı Hacı Fevzi Akdoğan toplantıda yaptıkları konuşmalarda sunulan yerel hizmetlere ilişkin bilgiler verdi.
Başkan Şahin “Nizip ilçemizin her köşesine hizmet ulaştırmaya devam edeceğiz. Burada sizlerden gelen taleplerin hepsini değerlendirecek, inşallah eksikliği hissedilen yatırım ve hizmetleri en kısa zamanda tamamlayacağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here