Vali Yerlikaya, UEFA hazırlık toplantısına katıldı

0
326
Türkiye Futbol Federasyonunun aday olduğu 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için yapılan hazırlıkların tanıtım toplantısı İstanbul’da yapıldı. Toplantıya, maçların oynanacağı iller arasında bulunan Gaziantep’in Valisi Ali Yerlikaya da katıldı.   
TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Vali Ali Yerlikaya, TFF Başkanı Yıldırım Demirören, 8 ilin valisi, büyükşehir belediye başkanları ve temsilciler yer aldı.
Türkiye’nin tanıtımı açısından büyük öneme sahip, düzenlendiği ülke ve kentlere sosyal, kültürel ekonomik açıdan büyük katkılar sağlayan turnuva için 27 Nisan 2018 tarihinde UEFA’ya teslim edilecek adaylık dosyasında Gaziantep de yer alıyor. Toplantıda 9 kentin vali ve büyükşehir belediye başkanları ile temsilcileri, yapılan bir sunumla EURO 2024 adaylığı konusunda bilgilendirildi.
UEFA Yönetim Kurulu EURO 2024’e ev sahipliği yapacak ülkeyi 2018 Yılı Eylül ayında yapacağı toplantıda açıklayacak. 2024 Avrupa Şampiyonası’nın ülkemizde düzenlenmesi halinde İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Konya, Kocaeli ve Trabzon şampiyonaya ev sahipliği yapacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here