Vali Yerlikaya’dan engelli genç kıza doğum günü sürprizi

0
453

Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya Şehitkamil ilçesinde yaşayan engelli Esra Bozkurt’a doğum günü sürprizi yaptı. Vali Yerlikaya, genç kızın en büyük hayali olan akülü tekerlekli sandalyeyi doğum günü hediyesi olarak verdi.   
Telefonla Vali Yerlikaya’yı arayan Esra Bozkurt en büyük hayalinin bir gün akülü tekerlekli sandalye sahibi olmak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak olduğunu söyledi.
Bozkurt ailesini evlerinde ziyaret ederek Esra Bozkurt’un doğum günü sevincini paylaşan Vali Yerlikaya’ya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Yıldırım da eşlik etti.
Genç kızın akülü tekerlekli sandalye sahibi olmak isteği Vali Yerlikaya’nın doğum günü hediyesi olarak sandalyeyi bizzat teslim etmesiyle gerçekleşti.  
Hazırlanan doğum günü pastasının da kesildiği ziyarette teşekkür duygularını ifade eden Esra Bozkurt, “Allah razı olsun Sayın Valim. Sesimi duydunuz ve beni o kadar mutlu ettiniz ki duygularımı ifade edemiyorum. Allah vatanımıza, devletimize ve milletimize zeval vermesin” dedi.
Vali Yerlikaya da “Sizlerin mutluluğu çalışma azmimizi arttırıyor. Tekerlekli sandalyenin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, ailecek sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür temenni ediyorum” diye konuştu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here