Velilere yeni sınav sistemi anlatıldı

0
244

Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları’nda yeni sınav sistemiyle ilgili düzenlenen ‘Üniversite Sınavına Hazırlanan Öğrencinin Velisi Olmak’ konulu seminerde öğrenci velilerine açıklayıcı bilgi verilerek, sürdürülmekte olan çalışmalar tanıtıldı.
Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Liseleri’nde velilere yönelik gerçekleştirilen ‘Üniversite Sınavına Hazırlanan Öğrencinin Velisi Olmak’ konulu seminerde ‘Yeni Sınav Sistemi ve 12. Sınıflar Etüt Sistemi’ sistemi anlatıldı.
GKV Özel Liseleri Müdürü Hakan Anlıaçık sınavlara yönelik uygulanan genel işleyiş hakkında açıklayıcı bilgiler verirken, Müdür Yardımcısı Engin Biba ve Rehberlik Zümre Başkanı Bilge Bozgeyik Kılıç 12’inci sınıf etüt sisteminin içeriğiyle ilgili kapsamlı açıklama yaparak, uygulanmakta olan sistemi anlattı. GKV Özel Liseleri öğretmenlerin de katıldığı seminerde velilerin yeni sınav sistemiyle ilgili merak ettikleri birçok konuda bilgi verildi.
Seminer sonrası bir değerlendirme yayan GKV Özel Liseleri Müdürü Hakan Alnıaçık ‘velilerimize yönelik düzenlediğimiz ‘Yeni Sınav Sistemi Ve 12’inci Sınıflar Etüt Sistemi’ hakkında aydınlatıcı bilgiler vererek sınava hazırlık sürecinde olan öğrencilerimizin bu süreçte neler yapmaları gerektiği, süreci nasıl daha olumlu geçirebileceği konularında bilgeler verdik. Velilerimizin merak ettiği konularda öğretmenlerimizde gerekli açıklayıcı bilgileri verdi. Öğrencilerimizin yeni sisteme uyumlu bir şekilde sınava hazırlanabilmesi için gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here