Yaratıcı beyinler Gastronomi için yarışacak

0
244

Gaziantep’te İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğinde Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan ‘GastroBilişim Hackathonu’ protokolü imzalandı.
İpekyolu Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen imza törenine; Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Bedir, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Arıöz, İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay katıldı.
İpekyolu Kalkınma Ajansı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek ‘GastroBilişim Hackathonu’ ile Gaziantep’te gastronomi alanında yaşanan problemlerin çözümüne yönelik olarak tüm paydaşların ortak sorun alanı olarak tespit ettiği noktalara teknoloji temelli çözüm önerileri geliştirilmesi amaçlanmaçlıyor.
İlk defa Gaziantep’te Gastronomiyi bilişimle buluşturacaklarını ifade eden İpekyolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Burhan Akyılmaz, “İlk defa Gaziantep’te Gastronomiyi bilişimle buluşturarak Türkiye’ de ilke imza atacağız. ‘GastroBilişim Hackathonu’ ile Gastronomi turizmi alanında faaliyet gösteren işletmelerin hizmet kalitesinin arttırılması, Gastronomide marka sayısının ve marka bilinirliğinin artırılması, Gastronomide yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesi amaçlarına yönelik olarak yenilikçi çözümler üretilmesi hedeflenmektedir. GastroBilişim Hackathonu, gastronomi ve gastronomi turizmi alanında verimliliğin arttırılmasının yanı sıra sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla teknolojik çözümlerin geliştirilmesine de önemli katkılar sunacaktır. Yaratıcı fikri olan gençler ve dijitale dokunan herkes için bu etkinim çok önemli. ‘GastroBilişim Hackathonu’ ile yaratıcı gençleri projelere teşvik edip onların birer girişimci olmaları konusunda isteklendirme sağlayacağımızı düşünüyorum. Yarışmada 1’inciye 5 bin 2’inciye 3 bin 3’üncü takıma isi Bin Lira ödül vereceğiz. Yarışmaya katılan gençlere şimdiden başarılar diliyorum ve bu projeye katkı sunan tüm paydaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.
26 Mart’ta sona erecek olan yarışma 6 kişilik, 10 gruptan oluşacak ve 48 saat sürecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here