Yaşlılar doyasıya eğlendi

0
366

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) tarafından GAÜN Seyirtepe Sosyal tesislerinde düzenlenen etkinlikte huzurevi sakinleri gönüllerince eğlendi.
GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür tarafından huzurevinden gelen yaşlılara karanfil dağıtıldığı etkinlikte, öğle yemeği sonrasında canlı müzik eşliğinde dans edip, halay çekerek doyasıya eğlendi.
Etkinlikte konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, “Yaşlılarımızı sadece bugün değil her gün hatırlıyoruz çünkü sizler bizim duacılarımızsınız. O yüzden sizlerle gurur duyuyoruz. Proje kapsamında yaşlılarla olan gençlere sesleniyorum. Bugün annenize babanıza yaşlılarınıza nasıl davranırsanız bilesiniz ki yaşlandığınızda da sizlere öyle davranılacak. Gelecekte ne olacağınızı bilmek istiyorsanız şu anda nasıl davranacağınıza dikkat edin” diye konuştu.
Türkiye toplumu olarak kadirşinas bir toplum olduğumuzu belirten Prof. Dr. Gür konuşmasına şöyle devam etti: “Yaşlanıyoruz çünkü sağlık alanındaki gelişmeler Türkiye’nin refah düzeyinin artması aynı zamanda ömrünüzü de uzattı. Ortalama Türkiye’de ömür erkeler için 78 kadınlar için 80’e dayandı. Bu iftihar meselesi aynı zamanda yaşlı toplumdaki bireylere sahiplendiğimize onlara gerekli önemi verdiğimize de ilerde kaliteli toplum oluruz. Bu yüzden yaşlılarımıza sadece bugün değil her zaman hatırlanması lazım. Tecrübe, geçirilmiş olan, yaşanmış olan sıkıntıların bileşkesinden oluşuyor. Yaşlılarımızın tecrübelerinden gençlerimizin dinamizminden istifade etmek istiyoruz ve bu iki grubu birleştiriyoruz. Yaşlılarımızın ellerinden öpüyorum, saygılar sunuyorum.”
Huzurevinde mutlu bir şekilde hayatlarına devam ettiklerini dile getiren Gaziantep Huzurevi Müdürü Hasan Acem, “Böyle yerlere geldiğimiz zaman daha çok mutlu olup eğleniyoruz. Gaziantep Üniversitesi’ne bize böyle bir ortam sundukları için teşekkür ediyorum “dedi.
Yaşlılar Haftası nedeniyle gerçekleştirilen kutlama programına; GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Gaziantep Huzur Evi Müdürü İhsan Acemi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr Metin Bedir, Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Suat Zengin, Genel Sekreter Yardımcıları Nuh Okumuş, Mehmet Ali Eminoğlu, çok sayıda öğretim elamanı, öğrenciler ve Gaziantep Huzurevi’nden yaşlılar katıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here