Yeni yılın ilk konseri

0
221

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Korosu’nun yeni yıl özel konseri, konuk sanatçılar Canan Sezgin ve Yahya Geylan’ın katılımıyla Büyükşehir Konferans Salonu’nda gerçekleşti.
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Türk Musikisi Korosu, milli kültürün zenginliklerinden olan Türk Musikisi’ne, sahip çıktı. Bu bağlamda düzenlenen konserlerle Türk Musikisi’nin en güzel eserleri icra edilerek yaşatıldı.
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Türk Musikisi Koro Şefi Muhtar Küçükkömürcü tarafından yönetilen ve iki bölümden oluşan konser programı dinleyicilerden büyük beğeni topladı. Konserin birinci bölümünde Hicazkar faslı 14 eser icra edildi. İkinci bölümde ise, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçısı Canan Sezgin Geylan’la yurt içi ve yurtdışında birçok konsere katılan Kültür Bakanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu sanatçısı Yahya Geylan, en güzel eserleri seslendirdi.
“Beraber ve Solo” olmak üzere şarkıların icra edildiği konser sonunda Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Deniz Köken ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Oya Alpay tarafından Koro Şefi Muhtar Küçükkömürcü ve konuk sanatçılara çiçek takdim edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here