Yıldız erkeklerde potanın efendisi GKV

0
388

Gaziantep’te, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organizasyonu gerçekleştirilen Yıldız Erkekler Basketbol İl Şampiyonası’nda finalde Sanko Özel Okulları Basketbol Takımını 72-29’luk farklı bir skorla yenen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Basketbol Takımı il şampiyonluğunu namağlup unvanla ilan ederken önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan bölge şampiyonasına katılacak.   
Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları spor alanındaki başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün organize ettiği Yıldız Erkekler Basketbol İl Şampiyonasında finalde Sanko Özel Okulları Yıldız Erkekler Basketbol Takımı ile karşılaşarak rakibini 72-29’luk farklı bir skorla yenen Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Yıldız Erkekler Basketbol Takımı namağlup unvanla şampiyonluk kupasını alarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yıldız Erkekler Şampiyonasına katılarak Gaziantep’i temsil etme hakkını kazandı.
Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonasında bütün rakiplerini farklı skorlarla yenerek şampiyonluğa uzanan Gaziantep Kolej Vakfı Yıldız Erkekler Basketbol Takımı şampiyonada Özel Uğur Okulları’nı 94-18’lik skorla, Özel Uygar Ortaokulu’nu 60-25’lik skorla, Tuncay Aykaç Ortaokulunu 56-27’lik skorla, S.Arif Develi Ortaokulu’nu 75-11’lik skorla, Birey Ortaokulu’nu 69-23’lük skorla, S.R. Kaleoğlu Ortaokulu’nu 59-31’lik skorla, finalde ise Özel Sanko Ortaokulu Yıldız Erkekler Basketbol Takımını 72-29’luk skorla yenerek Gaziantep Şampiyonluğunu namağlup unvanla ilan etti. Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen turnuvada Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu birincilik, Sanko Özel Ortaokulu ikincilik, Reşat Kaleoğlu Ortaokulu üçüncülük ve Ünler Ortaokulu dördüncülük kupasını aldı. Gaziantep Kolej Vakfı Özel Ortaokulu şampiyonluğa götüren Yıldız Erkekler Basketbol Takımı antrenörler Vedat Oğulcan ve Mahmut Şahinler tarafından maçlara hazırlanırken takımda Ali Başar Canbolat, Mehmet Emre Saraçoğlu, Mustafa Koçer, Alperen Özkanlı, Efe Meriç, Furkan Sekmeç, Eren Bilir, Atakan Karalar, Hüseyin Emre Arslantaş, Alper Vatan, Osman Uncuoğlu, Baran Kaleoğlu, Arda Kürüz, Arda Karagülle, Emre Bediroğlu ve Emre Eratılgan görev aldı. Şampiyon takım sevincini sahada okul idareci ve öğretmenleriyle paylaşırken sonuç Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları eğitim kampüsünde sevinçle karşılandı.    
Sporun bütün dallarına gerekli desteği verdiklerini belirten Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları Genel Müdür Yardımcısı Can Hoşcan elde edilen sonuçtan dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek “Kurumlarımız bünyesinde bütün okul sporlarını etkin olarak uyguluyoruz. Basketbol Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları için önemli bir spor dalı ve bu dalda bütün takımlarımız aktif olarak faaliyet gösteriyor. Son olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonasında takımımız Gaziantep il birinciliğini elde etmiştir. Şampiyona süresince bütün takımları farklı skorlarla yenerek şampiyonluğa uzanan takımımızı, sporcularımızı ve takımımızın başarısında büyük emekleri bulunan antrenörlerimiz Vedat Oğuzcan ile Mahmut Şahinler’i, okullarımız beden eğitimi zümre başkanı Ebru Akgül’ün şahsında beden eğitimi öğretmenlerimizi, en büyük destekçimiz değerli verilerimizi yürekten kutluyoruz. İl birinciliği olan ve şampiyonluk kupasını kazanan ekibimiz bundan sonraki süreçte bölge şampiyonası için mücadele edecek olup dileğimiz buradan da galip gelerek Türkiye Şampiyonluğuna katılmaları” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here